Бойлер с две серпентини за слънчеви и отоплителни системи
GCV7/4S2 (L) 1004520 A03 TSRP TURBO
- Серпентина: Икономична, ефективна и надеждна водонатревателна система предназначена за свързване към централна или друг вид отоплителна инсталация със затворен цикъл на отопление.
- Вграден TURBOLATOR: турболаторът представлява вграден по цялата дължина на серпентината елемент със специфични отвори, проектиран да разбива линейния поток на циркулиращия флуид в самата серпентина. По този начин се усвоява пълноценно енергията на вътрешните температурни слоеве на флуида, отделена при принудителния сблъсък на целия обем на потока със стените на серпентината.
- Място за термосензор: Моделите с място за термосензор, позволяват поставяне на термодатчик във долната част на бойлера непосредствено до краят на серпентината. Датчикът прецизно контролира работата на бойлера и цялата соларна система, като по този начин предотвратява прегряване и загуба на ефективност.
- Стъклокерамично покритие на водосъдържателя: най-съвременната технология за покритие на водосъдържателя с оборудване от водещи европейски компании. Модерната технология за
- Магнезиев аноден протектор: с 50% по-дълъг живот на експлоатация с възможност за демонтаж и последваща подмяна.
- Влагоизолиран ключ: надеждна електрическа част, гарантирана от Европейските сертификати за безопасност. Всички бойлери са снабдени с термоиндикатор и предпазен клапан, комбиниран с възвратен винтил.
- Фланец: осигурява лесен достъп до електрическата група на бойлера, така че анодния протектор и нагревателният елемент да могат лесно да бъдат подменени.
- Изолация: високоефективна топлоизолация от директно екструдиран полиуретан. Това гарантира минимални загуби и икономична работа на уреда. Така вие пестите енергия.
- стъклокерамично покритие осигурява надеждна защита срещу корозия на вашия бойлер и дълги години на безпроблемна експлоатация.
Технически характеристики
|
Номинален обем |
100 L |
|
Вид водосъдържател |
Стъклокерамично покритие |
|
Номинално напрежение [V/Hz] |
230V/50Hz |
|
Номинална мощност [W] |
2000 W |
|
Номинално работно налягане във водосъдържателя |
0.8 MPa |
|
Номинално работно налягане във серпентината |
0.6 MPa |
|
Изолация |
18 mm |
|
Присъединителни размери на серпентината |
3/4" |
|
Време за загряване от 15°C до 65°C |
2h 37 min |
|
Площ на серпентина S1 [m2] |
0.5 m² |
|
Площ на серпентина S2 [m2] |
0.3 m² |
|
Обем на серпентина S1 [ l ] |
2.51 l |
|
Обем на серпентина S2 [ l ] |
1.52 l |
|
Макс. мощност на серпентина S1 *60-80°C [kW] |
12.2 kW |
|
Макс. мощност на серпентина S2 *60-80°C [kW] |
7.8 kW |
|
Максимален дебит на БГВ при ∆T35°C (S1) *60-80°C |
306 l/h |
|
Максимален дебит на БГВ при ∆T35°C (S2) *60-80°C |
192 l/h |
|
Макс. количество източена вода MIX 45°C (**15-60°C), без подаване на мощност на входа на серпентина S1 |
103 l |
|
Макс. количество източена вода MIX 45°C (**15-60°C), без подаване на мощност на входа на серпентина S2 |
91 l |
|
NL фактор S1 |
<1 |
|
NL фактор S2 |
<1 |
|
Минимално време за загряване S1 *80°C-**15/60°C |
36 min |
|
Минимално време за загряване S2 *80°C-**15/60°C |
48 min |
|
Максимална работна температура |
85 T°C |
|
Ел. Ключ |
Да |
|
Терморегулатор |
Да |
|
Магнезиев аноден протектор |
Да |
|
Аноден тестер |
Не |
|
Възвратно-предпазен клапан |
Да |
|
Гилза за термосензор |
1 бр. |
|
Турболатор |
Да |
|
Габарити [Вис. Шир. Дъл.] |
0.990 x 0.480 x 0.490 m |
|
Тегло (нето) |
41.3 kg |
|
Монтаж |
Вертикален |
|
* изход-вход температура на флуида в топлообменика |
! |